Halls motocykl

Gdzie kupić złoto?

Off 29
Gdzie kupić złoto?
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Gdzie kupić złoto, aby nie paść ofiarą oszustwa? Od kogo kupować, aby mieć pewność jakości zakupu i bezpieczeństwa transakcji? Gdzie kupić sztabki złota, aby mieć gwarancję ich odsprzedania? Tego typu pytania mnożą się, gdy początkujący inwestorzy, którzy nie mają jeszcze doświadczenia i pełnej wiedzy o rynku złota, zastanawiają się gdzie i jak ulokować pieniądze.

Prosta i skuteczna rada dla takich osób sprowadza się do jednej odpowiedzi na te pytania – złoto najlepiej kupować wprost od producenta. W naszym kraju, jedynym producentem złota inwestycyjnego (czyli na przykład monety bulionowe, sztabki złota) jest Mennica Polska, która posiada własną rafinerię.

Po pierwsze, kupuje się wówczas realnie istniejące sztabki złota, a nie tylko dokument potwierdzający ich istnienie. Złoto jest nam dostarczane pod wskazany adres (na przykład do domu) lub – jeśli mamy takie życzenie – przechowywane w skarbcu należącym do producenta złota. Usługa ta jest płatna, ale przy większych inwestycjach ten koszt jest mało znaczący.

Po drugie, producent, od którego kupujemy złoto inwestycyjne (zwłaszcza taki producent, który ma długą historię, nie istnieje na rynku „od wczoraj”) jest wiarygodnym gwarantem jakości złota oraz bezpiecznej transakcji – niezależnie od tego za pośrednictwem jakiego kanału jest ona realizowana – telefonicznie, w bezpośredniej rozmowie czy, powiedzmy, przez stronę internetową.

Po trzecie wreszcie, sprzedawca i producent złota, jakim jest na przykład wspomniana już tutaj Mennica Polska, zapewnia inwestorom dodatkowo jeszcze innego rodzaju bezpieczeństwo transakcji. Otóż, kupując sztabki złota lub monety bulionowe z tego źródła, otrzymujemy jednocześnie wraz z zakupem gwarancję odkupu złota. Oznacza to, że w każdej chwili, kiedy zdecydujemy się sprzedać nabyte tutaj złoto, Mennica Polska je od nas NA PEWNO odkupi. Dla wielu inwestujących (zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają działać na tym polu) jest to niezwykle istotne. Czują się pewniej i spokojniej, a to dla nich także duża wartość na tym etapie.

Najnowsze wpisy o finansach oraz gospodarce:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy pozabankowy kredyt gotówkowy może być tani?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze:

Losowe artykuły:

  • gdyby dacia była sportowcem to

    Nie jest trudno zgadnąć, że najbardziej popularną formą inwestowania pieniędzy w czasach kryzysu ekonomicznego są tak zwane „twarde aktywa”, a więc przede wszystkim szeroko rozumiane metale szlachetne. Ogromna większość dziennikarzy ekonomicznych oraz pojedyńczych inwestorów jest przekonana, że to właśnie złoto oraz podobne inwestycje są jedyną opłacalną opcją w czasach kryzysu na rynkach finansowych. Oczywiście, tego…

  • loteria crunchips

    Jeśli pracowaliśmy za granicą na przykład w wakacje, musimy rozliczyć podatek dochodowy. Jest to o tyle ważne, że jego nierozliczenie może narazić nas na spore kłopoty finansowe. O ile rozliczenie zagraniczne najczęściej załatwia za nas pracodawca, o tyle w kraju musimy rozliczyć się sami. Niestety, krajowy fiskus również ma prawo wiedzieć ile zarobiliśmy za granicą….

  • romet wicher limited edition cena

    W życiu każdego człowieka z pewnością nastąpił moment, w którym najzwyczajniej w świecie nie miał żadnych pieniędzy. Koszty życia, szczególnie w mieście, są bardzo wysokie, przez co zjawisko nieposiadania jakichkolwiek funduszy jest niepożądane. Jedynym racjonalnym rozwiązaniem na takie problemy jest oszczędzanie z myślą o przyszłości. Każdy z nas wie, że odkładane pieniądze również powinny nam…

Kategorie