Halls motocykl

Gdzie kupić złoto?

Off 26
Gdzie kupić złoto?
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Gdzie kupić złoto, aby nie paść ofiarą oszustwa? Od kogo kupować, aby mieć pewność jakości zakupu i bezpieczeństwa transakcji? Gdzie kupić sztabki złota, aby mieć gwarancję ich odsprzedania? Tego typu pytania mnożą się, gdy początkujący inwestorzy, którzy nie mają jeszcze doświadczenia i pełnej wiedzy o rynku złota, zastanawiają się gdzie i jak ulokować pieniądze.

Prosta i skuteczna rada dla takich osób sprowadza się do jednej odpowiedzi na te pytania – złoto najlepiej kupować wprost od producenta. W naszym kraju, jedynym producentem złota inwestycyjnego (czyli na przykład monety bulionowe, sztabki złota) jest Mennica Polska, która posiada własną rafinerię.

Po pierwsze, kupuje się wówczas realnie istniejące sztabki złota, a nie tylko dokument potwierdzający ich istnienie. Złoto jest nam dostarczane pod wskazany adres (na przykład do domu) lub – jeśli mamy takie życzenie – przechowywane w skarbcu należącym do producenta złota. Usługa ta jest płatna, ale przy większych inwestycjach ten koszt jest mało znaczący.

Po drugie, producent, od którego kupujemy złoto inwestycyjne (zwłaszcza taki producent, który ma długą historię, nie istnieje na rynku „od wczoraj”) jest wiarygodnym gwarantem jakości złota oraz bezpiecznej transakcji – niezależnie od tego za pośrednictwem jakiego kanału jest ona realizowana – telefonicznie, w bezpośredniej rozmowie czy, powiedzmy, przez stronę internetową.

Po trzecie wreszcie, sprzedawca i producent złota, jakim jest na przykład wspomniana już tutaj Mennica Polska, zapewnia inwestorom dodatkowo jeszcze innego rodzaju bezpieczeństwo transakcji. Otóż, kupując sztabki złota lub monety bulionowe z tego źródła, otrzymujemy jednocześnie wraz z zakupem gwarancję odkupu złota. Oznacza to, że w każdej chwili, kiedy zdecydujemy się sprzedać nabyte tutaj złoto, Mennica Polska je od nas NA PEWNO odkupi. Dla wielu inwestujących (zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają działać na tym polu) jest to niezwykle istotne. Czują się pewniej i spokojniej, a to dla nich także duża wartość na tym etapie.

Najnowsze wpisy o finansach oraz gospodarce:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy pozabankowy kredyt gotówkowy może być tani?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze:

Losowe artykuły:

  • Nożyce gilotynowe Warcom

    Nożyce gilotynowe w kuchni Czy nożyce gilotynowe mogą sprawdzić się w kuchni? Okazuje się, że tak. Narzędzie to wcale nie jest zarezerwowane tylko dla drukarni, gdzie tnie się grube pliki papierów. Z powodzeniem nożyce gilotynowe mogą stać się wyposażeniem kuchni, jako pomoc w krojeniu składników potraw. Narzędzie to w szczególności docenią osoby, które nie czują…

  • megaloteria wyniki

    Dla każdej osoby, której marzy się ubezpieczenie o jak najniższych kosztach i najbardziej preferencyjnych warunkach, poleca się ciekawe narzędzie, jakim jest Rankomat porównywarka OC AC. Dzięki niej klient może w szybkim czasie stwierdzić, która oferta jest dla niego najkorzystniejsza. Nie ma tutaj znaczenia, jaki rodzaj ubezpieczenia wybraliśmy – możemy uzyskać informacje zarówno o najlepszych polisach…

  • Szybki kredyt – brzmi dobrze

    Szybki kredyt – brzmi dobrze… Ale jak zaciągnąć kredyt gotówkowy, aby nie przypominał chodzenia po polu minowym? Kredyt gotówkowy, określany bardzo często mianem szybki kredyt, to produkt bankowy, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentów. Jest to wygodna pożyczka niemal dla każdego, kto może wylegitymować się dowodem osobistym. Nie wymaga przedstawiania wielu dokumentów. Szybki kredyt…

Kategorie